יום חמישי, 11 באוגוסט 2011

ביקור בתערוכת אגדות בחול - קיץ 2011


החלטנו לנסוע לתל אביב לתערוכת אגדות בחול המוצגת במוזיאון ארץ ישראל. התערוכה פתוחה לקהל עד סוף החופש הגדול מידי ערב (פרט לימי שישי) משעה 19:00 עד 23:00, בשטח הפתוח במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב. האמת היא שזה רעיון טוב לקיים תערוכה בתל אביב בקיץ שלא במבנה רק בשעות הערב. לנו כירושלמים היה קצת חם ולח, אבל זה עדיף על שעות היום.
בשל מספר האנשים שצבאו בלובי הכניסה למוזיאון נפתחה התערוכה רבע שעה לפני המועד הרשמי. בתערוכה יש 18 פסלים גדולים וגבוהים (עד לגובה של ארבעה מטר), נושא הפסלים אגדות ילדים.
הרעיון לקחת נושא מסוים וליצור יצירות באותו נושא מאוד יפה, וכך זכינו לראות פסלים מאגדות, סיפורים וסרטים לילדים כמו סבא אליעזר והגזר, פינוקיו, זהבה ושלושת הדובים, היפה והחיה, בת הים הקטנה, ליכלוכית, כיפה אדומה, פיטר פן ומגדל בבל.

הפסלים בתערוכת "אגדות בחול, יולי–אוגוסט 2011. מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב

שלושה שבועות לפני שראינו את התערוכה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב טיילנו בבלגיה, הגענו לעיר בלקנברג (Blankenberge), שם ראינו תערוכה של פיסול בחול עם מאות פסלים, העיצוב שלהם היה ברמה הרבה יותר גבוהה מבחינה אומנותית, הפסלים היו מורכבים יותר, כל פרט ופרט פוסל בעדינות ובדייקנות. במקום יש על שטח גדול, חלקו בחוץ וחלקו במבנים ובאוהלים, פסלים מחול ים. בכל שנה יש נושא אחר, השנה הנושא היה פיסול מסרטי וולט דיסני. מדובר בפסלים שחלקם בגובה 3 מטר עם קטעים מתוך הסרטים. לכל סרט יש מספר פסלים שנעשו בעבודה עדינה. זוהי אחת האטרקציות המוצלחות בטיול.
אגב, דמי הכניסה בבלגיה היו € 11 (שהם 55 ש"ח) זולים מאשר המחיר המלא לתערוכה בתל אביב שעומד על 70 ש"ח.
מספר תמונות מהתערוכה בבלגיה תוכלו לקרוא ברשומה שעברה שלי : http://travel.dannychn.com/2011/07/blog-post.html, לכו ליום השמיני – 13/7/2011 ברשומה זו.

תגובה 1:

  1. גם אני בתערוכה והיה מקסים. היהי לי רעיון לפסל את מפת ארץ ישראל בחול אבל בסוף הסתפקתי רק במראה עיניים.

    השבמחק

אשמח לקבל תגובות, הערות, הערות, הצעות ושאלות.

התחברו אלי ב"פייסבוק"